Kongres Radiologiczny ECR 2024 odbywający się corocznie w Wiedniu, jest największym tego typu wydarzeniem w Europie i zgromadził wszystkich czołowych producentów urządzeń i programów do diagnostyki obrazowej. Jest to miejsce spotkań i konsultacji pomiędzy lekarzami i producentami. W trakcie kongresu prezentowane są najnowsze technologie obrazowania, innowacyjne podejścia terapeutyczne oraz najbardziej aktualne wyniki badań naukowych.

W wystawie brali udział wszyscy nasi dostawcy monitorów do opisywania i przeglądania obrazów medycznych: Jusha, Barco i LG Medical. Wszyscy oni zaprezentowali nowe produkty bazujące o najnowsze technologiczne rozwiązania. Pozwalają one na jeszcze bardziej szczegółowe wyświetlenie obrazów i precyzyjny ich opis. Standardem stają się już wbudowane czujniki/kalibratory czuwające nad precyzyjną kalibracją do standardu DICOM.

Na szczególną uwagę zasługuje przenośny monitor medyczny firmy Jusha CP620. Część opisów badań, z takich czy innych powodów, będzie musiała być zrobiona poza szpitalem, czy przychodnią. W takich sytuacja problemem była dostępność dedykowanych monitorów medycznych na których można by wyświetlić badania zgodnie z warunkami stosownych rozporządzeń Ministerstwa Zdrowia. Jusha CP620 ma przekątną 13.5”, rozdzielczość 6MP (3000 x 2000), jest kalibrowany zgodnie z DICOM Part14, posiada 2 złącza USB-C i 1 x HDMI. Maksymalna jasność po kalibracji wynosi 500 cd/m², może więc być używany nawet do opisu badań mammograficznych. Dla przyspieszenia pracy lekarza radiologa, monitor został wyposażony w ekran dotykowy. Współpracuje z komputerami typu MAC i PC. Ciężar monitora to jedyne 750 gram, a grubość 11,5 mm.

Zapytaj naszego specjalistę o rozwiązania Jusha:

Paweł Waszniewski

Product Manager
p.waszniewski@stovaris.pl
tel.: +48 885 805 609