Od 2012 roku naukowo-szkoleniowe sympozjum pt. „Radiologia Wspólna Sprawa” (RWS) odbywa się cyklicznie – każdego roku. Początkowo wydarzenie odbywało się w Krakowie, a od 2015 roku organizatorzy sympozjum wyznaczyli nową lokalizację – Rzeszów. Inicjatorem RWS był i jest nadal Pan Prof. Andrzej Urbanik.

Celem wydarzenia jest wzbogacanie wiedzy eksperckiej i dedykowane jest kadrze: techników, licencjatów, magistrów, inżynierów, fizyków medycznych kierunków medycznych. Sympozjum „Radiologia Wspólna Sprawa” cieszy się również dużym zainteresowaniem wśród lekarzy radiologów, z Zakładów/Pracowni RTG, MR, TK, Pracowni Radiologii Zabiegowej, Medycyny Nuklearnej, czy Radioterapii. Każdego roku pośród licznych gości są także najlepsi studenci kształcący się na kierunkach Elektroradiologia oraz MSCKZiU.

Zakres tematyczny Sympozjum RWS

Prelekcje wygłaszane podczas sympozjum RWS powiązane są z procedurami z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej. Poza tym prezentacje wskażą bieżące zmiany zachodzące w rozwoju branży medycznej, diagnostyce. Wskazane zostały także nowe zdobycze nauki. Bez wątpienia udział w tym sympozjum jest ważnym doświadczeniem dla uczestników i wpływa na kształtowanie odpowiednich kierunków rozwoju radiologii z korzyścią dla diagnozowanych pacjentów.

„Radiologia Wspólna Sprawa” – miejsce i termin

Od 2015r. Radiologia Wspólna Sprawa odbywa się w Rzeszowie. XI edycja wydarzenia odbędzie się na Uniwersytecie Rzeszowskim. Sympozjum podzielone jest na dwa dni, tj. 3 i 4 grudnia 2022 roku. Prelekcje odbywają się od godz. 9:00. Na zakończenie każdego dnia sympozjum, organizatorzy przewidzieli Quiz radiologiczny.

Pełna agenda tegorocznej edycji RWS dostępna jest na stronie wydarzenia:

Jusha, Stovaris i Qualimed podczas Sympozjum RWS

Stovaris jako autoryzowany i jedyny polski dystrybutor monitorów medycznych marki Jusha gościnnie prezentował najlepsze rozwiązania tego producenta na stoisku Partnera handlowego – firmy Qualimed. Reprezentant Stovaris Paweł Waszniewski odpowiadał na pytania wszystkich zainteresowanych. W wydarzeniu wzięło udział ponad 250 lekarzy, ekspertów, specjalistów związanych z branżą medyczną.